Tyxo.bg counter Форум за любителите на немското овчарско куче • Виж темата - ОНОК и МГ "Пазарджик" организират

ОНОК и МГ "Пазарджик" организират

Изложби и други мероприятия - кога, къде . Общо взето всичко свързано с тях ;)

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 16, 2011 8:31 pm
michailvasilev написа:Опа г-н 99% от ОНОК не се пали толкова ще изгориш много бързо както си започнал да пишеш за разплодници!
Пред Шанхай само можеш да се кланяш и благодариш,че го има!Всъшност думите тук са излишни само се поогледай последните 5-6 години за поколенията му и ще разбереш,че просто трябва да мълчиш!
По повод кучетата от моя развъдник участвали на изложбата,информатора ти е бил ненадежден,не участва нито едно мое куче въпреки голямото желание на сина ми да се състезава!
Съветвам ви да спрете да занимавате аудиторията с безумни глупости,съвземете се!

Г-н Отговорнико,
Аз не коментирам кучето, на мен лично то ми харесва, но се опитвам да чета и да осмислям правилника на ОНОК който Вие като отговорник по селекцията!!! ОЧЕВИДНО не сте прочели.
-ШАНХАЙ.JPG
(52.08 KiB) 583 пъти

Оставям за всеки според възможностите си сам да прецени.
ДАЛИ ОТГОВОРНИКА ПО СЕЛЕКЦИЯ!!! НА ОНОК СПАЗВА ПРАВИЛНИЦИТЕ РАЗПЛОЖДАЙКИ И ПРЕПОРЪЧВАЙКИ СОБСТВЕНОТО СИ КУЧЕ ПРОИЗВЕДЕНО ПО МЕТОДА НА КРЪВОСМЕШЕНИЕТО.
Инбридинг 2-1, ЗАБРАНЕН т,е МАЙКА СЪС СИН, или накратко - баба му, му е и майчица, а татко му пък му е братче. Сладурче!

http://www.pedigreedatabase.com/german_ ... ?id=390469

Абе направо си е вуйчо Митьо с пръскачката, на баба Злата шурея :rev:
http://www.working-dog.eu/dogs-details/ ... oubenky-CS" onclick="window.open(this.href);return false;
htt
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 17, 2011 4:28 pm
vonpav написа:
michailvasilev написа:Опа г-н 99% от ОНОК не се пали толкова ще изгориш много бързо както си започнал да пишеш за разплодници!
Пред Шанхай само можеш да се кланяш и благодариш,че го има!Всъшност думите тук са излишни само се поогледай последните 5-6 години за поколенията му и ще разбереш,че просто трябва да мълчиш!
По повод кучетата от моя развъдник участвали на изложбата,информатора ти е бил ненадежден,не участва нито едно мое куче въпреки голямото желание на сина ми да се състезава!
Съветвам ви да спрете да занимавате аудиторията с безумни глупости,съвземете се!

Г-н Отговорнико,
Аз не коментирам кучето, на мен лично то ми харесва, но се опитвам да чета и да осмислям правилника на ОНОК който Вие като отговорник по селекцията!!! ОЧЕВИДНО не сте прочели.
-ШАНХАЙ.JPG

Оставям за всеки според възможностите си сам да прецени.
ДАЛИ ОТГОВОРНИКА ПО СЕЛЕКЦИЯ!!! НА ОНОК СПАЗВА ПРАВИЛНИЦИТЕ РАЗПЛОЖДАЙКИ И ПРЕПОРЪЧВАЙКИ СОБСТВЕНОТО СИ КУЧЕ ПРОИЗВЕДЕНО ПО МЕТОДА НА КРЪВОСМЕШЕНИЕТО.
Инбридинг 2-1, ЗАБРАНЕН т,е МАЙКА СЪС СИН, или накратко - баба му, му е и майчица, а татко му пък му е братче. Сладурче!

http://www.pedigreedatabase.com/german_ ... ?id=390469

Абе направо си е вуйчо Митьо с пръскачката, на баба Злата шурея :rev:

Балтов,ти си объркал темата бе братче!
Тук се пише за излоьби не за хумор,много си красноречив,но и ставаш два пъти по-смешен с това си изказване!
Пояснението което ще направя не за теб,а за хората, на които се опитваш да хвърлиш прах в очите!
И малките деца знаят,че въпросното кучето трън в очите ти не е Българско производство! И колкото да звучи странно там този инбридинг не е забранен!
Нещо повече,в друга с не по-малки традиции и опит в кинологията страна кучето ми заедно с всички негови братя и сестри е получило разрешение за разплод,за което аз също нямам вина!
А Правилниците ги газят и незачитат хора,като теб Балтов!!!
Един въпрос ако разрешиш?
Защо членувате в МГ-Хасково? Нима се свършиха МГ в София? Или нещо не схващам?
Цитат

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 17, 2011 8:06 pm
Гн Василев, питам ви в предвид длъжноста която заемате в ОНОК.

СПОРЕД ПРАВИЛНИКА НА ОНОК ИЗПОЛЗВАНЕТО НА КУЧЕТА ПРОИЗВЕДЕНИ ЧРЕЗ КРЪВОСМЕШЕНИЕ Е ЗАБРАНЕНО.Инбридинг 2-1, ЗАБРАНЕН

http://bsv.bg/?Action=48&RecordID=3

-ШАНХАЙ.JPG
(52.08 KiB) 467 пъти

Всеки в ОНОК би трябвало да развъжда по правилата на ОНОК.А отговорника по развъждане и селекция би трябвало да е пример за това.
И ако някъде по света използването на подобни кучета се приема за нормално, то нашите правилници го отричат.
Остава въпроса защо са ни правила щом няма да ги спазваме, или казано по нашенски СЛУШАЙ КАКВО ТИ ГОВОРЯТ ПРЕДСЕДАТЕЛЯ И ОТГОВОРНИКА, НО НЕ ГЛЕДАЙ КАКВО ПРАВЯТ. :-/

После пак ми казвай, че ОНОК не е частна организация.
Волята на ОС и интересите на хората са нищо пред волята и интересите на председателя.Силата на правилника за селекционно развъждане е нищо пред силата и волята на отговорника по селекция и развъждане. Опровергай ме ако бъркам?
http://www.working-dog.eu/dogs-details/ ... oubenky-CS" onclick="window.open(this.href);return false;
htt
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 18, 2011 11:37 pm
Мисля,че е крайно време да се спре очернянето на тази тема тя все пак е за един наистина светъл празник провел се за 10-ти пореден път в Пазарджик!
Явно с Балтов ще продължим тук: viewtopic.php?f=3&t=18&p=16432#p16432
Цитат

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 1:49 pm
Относно самата изложба,организация,подготовка и провеждане,поздравления!
Относно съдията;
tosheto написа:гн. вон пав този" слаб съдия" както вие го назовахте сигрно е с светлинни години пред вас в кинологията и можеби е съдил не едно ваше куче

Angels написа:Колеги,слаба или силна няма значение.Важното,че се проведе 10-та поредна. Относно изложбата почти изцяло е организира Михаил Василев,в тази криза,спонсори,садя,разрешения, терена,каталози,палатки и още хиляди работи, евала му правим бате.
А в уменията, като садя на Атанас Найденов няма спор,че е много добър и разбиращ,а може да се каже и най добрия сред добрите.
На клипа явно се е объркал на всеки може да се случи
,аз от доста време се занимавам с гълъби и много пъти барам женските за топките докато разбера,
кой-кой е.
И все пак поздравления и честито на победителите,имаше доста качествени животни.

А дали изобщо е съдия?!!!!! :-/
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 1:56 pm
Г-н Атанас Найденов не е никакъв съдия:

Dear Mr. Simeonov,
Mr Atanas Najdenov never was and currently is not a judge of exterior for the German Shepherd.
Regards,
Jiří Šiška
The Secretary of The Czech Kynology Union

Уважаеми г-н Симеонов,
Г-н Атанас Найденов никога не е бил, нито пък в момента е съдия по екстериор за немско овчарско куче.
Поздрави,
Иржи Шишка
Секретариат на Чешкия Киноложки Съюз

email.jpg
(103.14 KiB) 347 пъти

:oh:
http://www.working-dog.eu/dogs-details/ ... 20Me%20CS/
http://www.max-eng.com/frameset_bg.htm
"Старанието в работата е единственият критерий за красота" - Max von Stephanitz
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 4:43 pm
Това всичкото до тук, което прочетох вярно ли е? Трудно ми е да повярвам, че такова нещо може да се случи (нищо, че сме в България). Та това си е чиста гавра от страна на организаторите с всички участници в изложбата, че и с всички фенове на породата..... да бият път и да хабят нерви.... за нищо.
Canis timidus vehementius latrat quam mordet. - Куче, което лае, не хапе
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 5:32 pm
guergo написа:Г-н Атанас Найденов не е никакъв съдия:

Dear Mr. Simeonov,
Mr Atanas Najdenov never was and currently is not a judge of exterior for the German Shepherd.
Regards,
Jiří Šiška
The Secretary of The Czech Kynology Union

Уважаеми г-н Симеонов,
Г-н Атанас Найденов никога не е бил, нито пък в момента е съдия по екстериор за немско овчарско куче.
Поздрави,
Иржи Шишка
Секретариат на Чешкия Киноложки Съюз
email.jpg

А бе хора какви кошмари ви тресат пак,какъв Иржи Шишка събудете се!
Г-н Атанас Найденов е поканен за съдия на изложбата ни,като почитен член на ОНОК и човек с особенно голям принос за развитието на НОК в България,като цяло!!!
Това е отразено в Програмата и Заявката на изложбата!
Четете поне малко, публикували сме го началото на месец Юни!Никого не сме излъгали!!!
Съвет: генерираите тази лошата си енергия в нещо друго(например привлечете нов член в МГ)и ще имате по-голям успех!
10-та Юбилейна Изложба за Немски Овчарски Кучета-Пазарджик 2011 си беше уникална и няма сила,която да промени това!!!
Лека вечер

ПП Ники имах те за по-сериозен човек,но за съжаление явно хората се променят
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 5:50 pm
Г-н Василев,

Г-н Атанас Найденов не е съдия, това е ясно на всички вече. От кога обаче, е почетен член? Бихте ли ни обяснили? И на каква база, на почетните члененове им се присъждат и придобиват съдийски и кьормайсторски права? Кой и кога е гласувал такова нещо?!
:oh:
http://www.working-dog.eu/dogs-details/ ... 20Me%20CS/
http://www.max-eng.com/frameset_bg.htm
"Старанието в работата е единственият критерий за красота" - Max von Stephanitz
Цитат

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 9:36 pm
michailvasilev написа:ПП Ники имах те за по-сериозен човек,но за съжаление явно хората се променят

Ако задаването на въпроси е несериозност, добре.
С риск да стана още по-несериозен питам само съдия ли е г-н Найденов?
Ако е, то моите извинения, но ако не е то на мен и останалите "шматки"само извинение няма да е достатъчно.
Цитат
ПредишнаСледваща

Назад към ИЗЛОЖБИ И ДРУГИ МЕРОПРИЯТИЯ