Tyxo.bg counter Форум за любителите на немското овчарско куче • Виж темата - ОНОК и МГ "Пазарджик" организират

ОНОК и МГ "Пазарджик" организират

Изложби и други мероприятия - кога, къде . Общо взето всичко свързано с тях ;)

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 14, 2011 8:02 pm
Г-н Василев, не зная на кого да вярвам. Говорих с няколко човека и всички казват, че по-слаба изложба не сме имали от доста време.
Опитвам се да разгадая думите ти, но не ми се връзват нещо нещата.
michailvasilev написа: Независимо от по-малкият брой участници тази изложба бе класифицирана от специалисти, като най-добре организираната,най-добре проведената и не на последно място с най-качествени кучета в последните 10 год. в България!

Кои са тези специалисти, би ли ги назовал.
И знай от мен едно - СЪС СЛАБ "спесиалист"СЪДИЯ , СИЛНА ИЗЛОЖБА НЯМА КАК ДА СТАНЕ.
Искам и коментара ти(като отговорник по селекция на ОНОК) за този момент от коментираната изложба:

Гледайте внимателно от 0,27-ма до 0.30 сек.
:-/

Само ще поясня, че става въпрос за ЖЕНСКО КУЧЕ, в клас 9-12 месеца, А "СПЕЦИАЛИСТА" СЪДИЯ ПРОВЕРЯВА ТЕСТИСИ!!!! :oh:

Аман от самозвани "специалисти", манипулатори и лъжци. :rev:
Г-н отговорник,тоз ваш председател не ви действа добре. Почвате да лъжете повече и от него.
Не е ли по-добре да кажете истината, че сте направили всичко възможно да организирате една добра изложба и сте успяли в организацията. Поздравления за което,на цялата пазарджишка група. :good:
Кажете си, че е нямало настроение, нямало е хора, нито кучета,че по-слаба изложба не е правена отдавна. Че 20 години се лъжем и мамим,и че обслужваме интересите на няколко човека.
И спрете да лъжете.Хората не са слепи, нито толкова наивни за колкото ги смятате.Време е.
http://www.working-dog.eu/dogs-details/ ... oubenky-CS" onclick="window.open(this.href);return false;
htt
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 14, 2011 9:51 pm
гн. вон пав този" слаб съдия" както вие го назовахте сигрно е с светлинни години пред вас в кинологията и можеби е съдил не едно ваше куче
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 14, 2011 9:56 pm
А по повод на изложбата припомнете ни колко изложби вие организирахте за да плюете по труда на не един от нас
Цитат

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 15, 2011 12:12 am
Изразявам лично мнение без да ангажирам никого.
Нямам претенции за голям разбирач, но имам такива, че мога да различа мъжко от женско куче.Знам също, че женските нямат тестиси.
А за труда на хората от местната ви група съм го написал достатъчно разбираемо. Поздравих ви дори.
Това което ми се иска, е да се говори истината такава каквато е, колкото и да е нелицеприятна, а не да се представят нещата такива каквито не са, че това било най доброто през последните 10 години.
Айде де.
Никой нищо не печели от това.

И ще те помоля да не четеш избирателно. :no:
http://www.working-dog.eu/dogs-details/ ... oubenky-CS" onclick="window.open(this.href);return false;
htt
Цитат

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 15, 2011 12:22 am
Колеги,слаба или силна няма значение.Важното,че се проведе 10-та поредна. Относно изложбата почти изцяло е организира Михаил Василев,в тази криза,спонсори,садя,разрешения, терена,каталози,палатки и още хиляди работи, евала му правим бате.
А в уменията, като садя на Атанас Найденов няма спор,че е много добър и разбиращ,а може да се каже и най добрия сред добрите.
На клипа явно се е объркал на всеки може да се случи
,аз от доста време се занимавам с гълъби и много пъти барам женските за топките докато разбера,
кой-кой е.
И все пак поздравления и честито на победителите,имаше доста качествени животни.
Цитат

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 15, 2011 12:46 am
Ангеле, всички знаем, че е трудно.
Трудно бе в тази криза да се провеждат две събрания без да се говори за кучета, а да се говори за егото на един единствен човек.
Трудно е да гледаш как 50 човека гласуват вот на недоверие на някого, да му казват в очите че не е желан, а той да се прави на ударен, и да стиска власта с нокти и зъби, да обижда, да заплашва и да се опитва да манипулира хората.
Трудно е да ходиш по събрания и да виждаш, че някой се е забравил до такава степен, че не смята за нужно да зачита нищо и никой.
Криза е, верно.Но не толкова финансова, колкото криза на доверие към ръководството и към неговия непукизъм.
htt
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 15, 2011 9:24 pm
Здравейте,
с това писмо искам да внеса още малко яснота,защо 10-та Юбилейна специализирана изложба за Немски Овчарски Кучета-Пазарджик 2011 е една от най-силните през последните години у Нас!
Ако изключим факта,че на изложбата за голямо съжаление не присъстваха повечето колеги от МГ-Варна (една от водещите групи с количество и качество на кучета в ОНОК) и то заради основателни причини,напук на всички прогнози си стана много добро мероприятие!
Участие взеха развъдчици и собственици от цялата страна!А най-важното от всичко бе,че имаше нови,млади хора дошли да покажат своите любимци!Точно тези хора бяха очаровани и приятно изненадани,че са станали част от нещо толкова приятно, интересно и вълнуващо.След изложбата мнението им,а именно че от тук на татък няма да пропуснат такова събитие ни мотивира и ни кара да се чувстваме Обществено полезни,което всъщност е и една от нашите цели!
Разбира се,че мнението на шепа интриганти изобщо не ни интересува,защото тяхната цел е да разбият по всевъзможен начин ОНОК!Дори нещо повече тяхното поведение ни прави много по-силни!Факт е,че тези никому ненужни и безлични хорица умишлено не приисъстваха на изложбата мислейки си,че без тях тя ще се обезличи и провали!Нищо подобно именно тяхното отсъствие стана причина тя да протече в един супер спортменски и коректен стил-превърна се в един истински празник,какъвто да не кажа голяма дума,но много отдавна не се бе получавал в България!
Още веднъж искам да Благодаря на всички приятели на породата,които ни уважиха с присъствието си!
Гответе се за Казанлък сигурен съм там също ще бъде горещо!
Поздрави
ПП в отговор на този вон паф или който и да е там искам да кажа само-да не дава Господ той да бъде поканен за съдия някъде по широкия свят,защото от невежеството и неграмотността му като кучкар ще опита да провери захапката на някое куче под опашката,не тестиси на женските!
Цитат

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 15, 2011 11:29 pm
Г-н отговорнико Василев,
Както казах в по-преден пост, лъжата не е полезна на никого.
Първо искам да ти кажа, още веднъж, че изказах мое лично мнение и не ангажирам никого с него.
Второ. Грозно впечатление прави факта, че не ви интересува мнението на болшинството, Те не го искат под масата, той на масата се качва - казва народа в подобни случаи.
Разплождате кучета с инбридинг 2-1, късате показно листите и оценките на SV съдии по изложбите (визирам изложбата във Варна). Обиждате, клеветничитеите...Това е недопустимо Василев.
Това, че притежавате организацията за момента не означава, че притежавате и хората в нея.
Осъзнайте се най-после и се научете да уважавате хората.
Самозабравихте се, ама много.
Толкова ли беше сложно, да сложиш ръка на сърцето и да напишеш с прости думи човешки.
Момчета и момичета, в тез сложни времена се постарах да направя изложба и мисля че се получи. Поканих не най-добрия съдия, но него можех да си позволя. Нямаше кой знае колко кучета, но в тоз тежък момент, когато се опитваме да се задържим на власт и това е добре.

Кажи на хората също, да знаят, че не е морално и никъде по света не се приема за нормално, организатора на изложбата да представя собствени кучета или кучета свое производство.
Камо ли пък ако е в тесни приятелски отношения със съдията. Ако прибавим и факта, че ти си присъствал не само като организатор на изложбата, ами и като помощник съдия излиза, че си съдил и класирал сам собствените си кучета.
И как смееш да ми говориш за морал недоумявам, Василев.
Но за отговорника по селекция на една частна организация това няма значение, а и в същност за такива като теб и динчев какво ли има значение освен собствените ви тънки сметки.

П.С.
И незнам какво искаш да кажеш с това, че групичка интриганти искали да разбият ОНОК.
От всички местни групи, всички до една без твоята заявиха желанието си за промяна, за нов Устав и за ново ръководство. На събранието от 50 човека с болшинство се гласува насрочване на ново събрание и приемане на нов устав.
Това ли са интригантите?!?!?? Хората които не искат да се чувстват както досега. Използвани за нечия кауза!?
Василев, това ли са интригантите!?
99% от хората чиято воля не зачитате!?
Не те искат да унищожат ОНОК, а такива като теб и Динчев, за които власта се е превърнала в самоцел и ви е превърнала в овластени и самозабравили се хорица.
htt
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 16, 2011 2:02 pm
Уважаеми г-н Михаил Василев,

Чудесно е и ви поздравявам за ентусиазма и желанието да организирате подобно събитие и признавам си, справяте се чудесно с това. За това и миналата година подкрепих всички в ОНОК, участвайки на всички изложби, като си мислех, че ОНОК е едно цяло. Но уви, сбъркал съм в преценката си..

Г-н Васиелев,

Не ми харесва наглия начин, по който се опитвате да изкарате вашата изложба за най – успешната и добра за последните 10 години?!
Вие чувате ли се какво говорите?! И дори да е така, не е ли по – удачно, да оставите другите да ви оценят труда и мероприятието като цяло, без да си правите гръмка самооценка?!
Аз мисля, че и изложбата в Самоводене миналата година и изложбата в София организирана от Иван Танев и Варненската изложба от по – миналата година бяха на топ ниво. С какво вашата точно изложба е по – добра от тези изложби? :-/

Що се отнася до мнението, което имате за VON PAV и като кучкар и като човек, не можете да му стъпите на малкия пръст. Работата на г-н Балтов, с мен и с Бонт, е оценена високо от светила в световната кинология, като Иржи Новотни, Prager Hans, Andreas Bolz, Mihael Radner, Jano Argalas, Michaela Knoche, Sheila Slezak и др.
Г-н Балтов, дори помоли г-н Michael Radner – SV съдия по – работа и съдия на изпитите в немската полиция, да присъства на не проведения изпит и дори да изнесе безплатен семинар и да отговаря на въпроси на присъстващите. И това щеше да е изненада за всички зрители, участници и фенове на работата с кучетата. Г-н Radner беше така добър и даде съгласието си. Но уви.. Мероприятие нямаше... И заслугата за това е изцяло ваша.. (ние нашето мероприятие с г-н Раднер си го направихме, така че нашето не се губи) :victory:
Сега понеже си позволявате да обиждате хората които не са участвали и да ги наричате мръсни интриганти, в това число и мен и да вкарвате интриги в ОНОК, ще кажа защо не участвах аз поне лично. Защото целенасочно провалихте изпита и ми казахте по телефона, че не е желателно да участвам на изложбата, записвайки се в последния момент преди изложбата. Аз просто не обичам да се натискам, там където не съм желан. И е милион пъти по добре, да си прекарам времето приятно и полезно и с хора, които наистина разбират от кучета..
Това е от мен. :victory:
Поздрави на всички фенове на породата.

P.S. Г-н Василев, помните ли, когато ме предизвикахте, че ще ме биете със куче ваше производство? За ваше сведение, ще участвам на изпита организиран на изложбата в Казанлък. Заповядайте пред всички да премерим сили. Приемете го като лично предизвикателство от моя страна, отправено към вас. ;-)
http://www.working-dog.eu/dogs-details/ ... 20Me%20CS/
http://www.max-eng.com/frameset_bg.htm
"Старанието в работата е единственият критерий за красота" - Max von Stephanitz
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 16, 2011 5:48 pm
vonpav написа:Г-н отговорнико Василев,
Както казах в по-преден пост, лъжата не е полезна на никого.
Първо искам да ти кажа, още веднъж, че изказах мое лично мнение и не ангажирам никого с него.
Второ. Грозно впечатление прави факта, че не ви интересува мнението на болшинството, Те не го искат под масата, той на масата се качва - казва народа в подобни случаи.
Разплождате кучета с инбридинг 2-1, късате показно листите и оценките на SV съдии по изложбите (визирам изложбата във Варна). Обиждате, клеветничитеите...Това е недопустимо Василев.
Това, че притежавате организацията за момента не означава, че притежавате и хората в нея.
Осъзнайте се най-после и се научете да уважавате хората.
Самозабравихте се, ама много.
Толкова ли беше сложно, да сложиш ръка на сърцето и да напишеш с прости думи човешки.
Момчета и момичета, в тез сложни времена се постарах да направя изложба и мисля че се получи. Поканих не най-добрия съдия, но него можех да си позволя. Нямаше кой знае колко кучета, но в тоз тежък момент, когато се опитваме да се задържим на власт и това е добре.

Кажи на хората също, да знаят, че не е морално и никъде по света не се приема за нормално, организатора на изложбата да представя собствени кучета или кучета свое производство.
Камо ли пък ако е в тесни приятелски отношения със съдията. Ако прибавим и факта, че ти си присъствал не само като организатор на изложбата, ами и като помощник съдия излиза, че си съдил и класирал сам собствените си кучета.
И как смееш да ми говориш за морал недоумявам, Василев.
Но за отговорника по селекция на една частна организация това няма значение, а и в същност за такива като теб и динчев какво ли има значение освен собствените ви тънки сметки.

П.С.
И незнам какво искаш да кажеш с това, че групичка интриганти искали да разбият ОНОК.
От всички местни групи, всички до една без твоята заявиха желанието си за промяна, за нов Устав и за ново ръководство. На събранието от 50 човека с болшинство се гласува насрочване на ново събрание и приемане на нов устав.
Това ли са интригантите?!?!?? Хората които не искат да се чувстват както досега. Използвани за нечия кауза!?
Василев, това ли са интригантите!?
99% от хората чиято воля не зачитате!?
Не те искат да унищожат ОНОК, а такива като теб и Динчев, за които власта се е превърнала в самоцел и ви е превърнала в овластени и самозабравили се хорица.

Опа г-н 99% от ОНОК не се пали толкова ще изгориш много бързо както си започнал да пишеш за разплодници!
Пред Шанхай само можеш да се кланяш и благодариш,че го има!Всъшност думите тук са излишни само се поогледай последните 5-6 години за поколенията му и ще разбереш,че просто трябва да мълчиш!
По повод кучетата от моя развъдник участвали на изложбата,информатора ти е бил ненадежден,не участва нито едно мое куче въпреки голямото желание на сина ми да се състезава!
Съветвам ви да спрете да занимавате аудиторията с безумни глупости,съвземете се!
Цитат
ПредишнаСледваща

Назад към ИЗЛОЖБИ И ДРУГИ МЕРОПРИЯТИЯ