Tyxo.bg counter Форум за любителите на немското овчарско куче • Виж темата - Кучето ми има стеатоза 2-ра степен

Кучето ми има стеатоза 2-ра степен

МнениеПубликувано на: Пон Дек 05, 2016 5:45 am
Здравейте,
имам НОК на 6 години - женски.
42 кг. е и доктора каза, че трябва да свали минимум 5 кг.
Още от малка е капризна към храната - вмомента има два вида хубави гранули на роял канин и два вида консерви.
Не иска да яде мнофо, но се надявам да е временно. От малка много обича картофите (знам, че не трябва да яде често и не й давам), другото което обича е хлябва (сега като не е добре и него не яде) - от хляба е затлъстяла и най-вероятно стеатозата е в следствие на това.

Направени са й кръвни изследвания, както и ехограф. В документа от клиниката срещу информацията за всеки орган пише нормално. Но черния дроб е най-притеснителен -стеатоза втора степен и заоблени ръбове.

От 5 дни вече не е добре. Почти през целия ден лежи. Апатична е. Има едно съседско куче с което по принцип се лаят много - вчера също и ако я погледнеш отстрани ще кажеш, че нищо й няма...

5 дни ще бъдем на инжекции (всеки ден по 4), включително лекарства, а след петте дни инжекции ще приема през устата 10 дни антибиотик.

Моля за някакви съвети.
Цитат

Назад към ЗДРАВЕ