Tyxo.bg counter Форум за любителите на немското овчарско куче • Виж темата - Няколко въпроса от начинаещ

Няколко въпроса от начинаещ

МнениеПубликувано на: Сря Ное 19, 2014 10:29 pm
Здравейте!От месец и нещо имам женско куче,което в момента е на два месеца и 20 дни.Преди 10дни започна да си подвива едната предна лапа и след като го видя мой познат ветеринар каза че има рахит.Изписа и калци-делис,по половин таблетка за 20 дни и три пъти през ден инжекции с витамини.След 10дни си изправи крачето, но понеже нямаше кой да му слагаше инжекциите се свързах с местен доктор и той ми каза освен калция да му давам и селент(мисля че така се казваше).Сега втория доктор каза да направя почивка на калция от 5-6дни,и после пак да го продължа.Първия доктор казва да не го спирам.Кучето го взех на 30 дни и човека от който го взех каза че го е хранил с накиснати гранули.Влезнах в магазина и единствената гранула която имаше за малки кучета бе на Любимец.До откриването на рахита му го храних само с тази гранула,като се съобразявах с дневната дажба,дадена от производителя на храната-по 60-80гр. дневно.Като му правих първата ваксина първия доктор одобри избора ми на храна,но като му откри рахита каза че храната не много качествена и ми каза да я заместя с такава на Роял Канин-джуниър.И сега от десет дена е на тая храна.Втория ми доктор каза че храната на Любимец е от добрите.И на кой да вярвам и слушам сега относно лечението и храненето на кучето?
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Пет Ное 21, 2014 11:08 am
markov75 Здравейте ако съм на вас няма да вярвам на нито един от тези доктори.Първо - защото не са направили необходимото като доктори а именно - да направят кръвен тест за съотношението на калций и фосфор в организма на кучето.И тогава да търсят причините за проблема ако съществува.Второ - калций- делис не е най подходящия препарат . Трето - дистанционното предписване на медикаменти мислите ли ,че е добра лекарска практика.А и най малкото тези лекари най вероятно не са отгледали и едно куче камоли НОК та да ви дадат правилния съвет.Тяхната цел е да си продават евтините медикаменти за ,,големия,, проблем скъпо. Храната Любимец хич не е за малки кучета.Сам си правете сметката, при цена на месото 7-8 лв. на субпродукти 4-5 лв. какво са вложили в нея ,че да струва 2лв. за килограм.Ако можете съветвайте се с хора занимаващи се с отглеждане на НОК. Успех.
Цитат

МнениеПубликувано на: Пет Ное 21, 2014 7:03 pm
Благодаря за обърнатото внимание!Първия доктор по принцип гледа НОК,с което ходи на състезания,но не ми предложи да направя кръвен тест.Иначе кучето си изправи лапата и не се подвива като стъпва,но още е подута ставата.По съвет на втория доктор съм спрял калция след десет дни прием за пет дни почивка,и после пак да го продължавам.А храната на Любимец бе за малки кучета,но пак си 2.5 за килограм.Къде мога да направя кръвен тест в Хасковска област?
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Съб Ное 22, 2014 11:44 am
Процедурата по кръвен тест е проста и може да се направи навсякъде като се изследват нивата на фосфор и калций. Кажете от къде сте за да ви насочя. И да спирате и да давате калций не е решение на проблема. Трябва да се види защо се проявява рахита.И да се елиминира причината.Тогава наистина може да се дава калций но се елиминира и причината за проявата на рахита.Причините може да са много и комплекс от причини.Неправилно хранене,малко движение,наследственост или хормонален дисбаланс и т.н. Добрия лекар ще търси причината другото е търговия.За първия доктор просто забрави/не че втория е по приемлив/ .Щом има НОК и не ви дава правилните съвете какво да говорим.
Цитат

МнениеПубликувано на: Съб Ное 22, 2014 7:22 pm
iulqn написа: Кажете от къде сте за да ви насочя.
От Любимец съм.
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Нед Ное 23, 2014 5:02 pm
Здравейте и от мен!От прочетеното си мисля каква е причината да се стигне до това състояние на кученцето и iuqn е прав че те могат да бъдат от най различно естество,но това което ми направи силно впечатление в описаното от вас и за храната,ме навява на мисълта, че храненето е основната!Имам в предвид,че 60-80 грама храна дневно е твърде малко дори за високият клас храна,а камоли за Любимец,таблиците които са дадени от производителя на храната са препоръчително,но това което обягва и на много лекари е.че там винаги са дадени килограмите на кучето в зряла възраст или казано по друг начин трябва да се гледа възраста на кучето в седмици или в скучая вече в месеци и кг за зляла възраст 30-35 кг.нормално развитото кученце на 2,5 месеца е между 8-11 кг!поздрави и късмет!
Развъдник за Немско Овчарско Куче "von ROZZEN"http://vonrozzen.com/
Цитат

Назад към ЗДРАВЕ