Tyxo.bg counter Форум за любителите на немското овчарско куче • Виж темата - Рецепти за домашна храна на любимците ни!

Рецепти за домашна храна на любимците ни!

МнениеПубликувано на: Вто Апр 22, 2014 1:35 pm
Здравейте,мисля че ще е полезно да споделим различни рецепти,за да е по разнообразно храненето на нашите приятели.
Нашата Тара обожава ориз с риба,замразена от кауфланд,за 4лв. килограма.Трябва да я храним и с други,различни от ориз храни.Моля споделете какво готвите на кучетата си! :10x:
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Сря Апр 23, 2014 11:24 am
botceto кучето произхожда от вълкът .Готвената храна не е най подходящата храна.Още повече че на кучето физиологически не му е необходима разнообразна а ПЪЛНОЦЕННА храна.А рибата като ежедневна храна хич не е препоръчителна.вашите любимци не са хора а кучета.Отглеждайте ги с човещина но съобразно тяхната природа.http://nemskaovcharka.com/viewtopic.php?f=23&t=76 Полезно за четене!
Цитат

МнениеПубликувано на: Сря Апр 23, 2014 11:05 pm
Там се говори само за протеини,мазнини ,въглехидрати и тн.............. Интересува ме с какви продукти храните кучетата си.Аз не давам всекидневно риба,а казвам че и е любима.Мешаме ориз с консерви пилешко,заешко,телешко,патешки шийки,дроб и др....Винаги комбинирано,едно хранене с роял канин,две с готвено.Дайте и вие някакви примери,трудно ли е?
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Чет Апр 24, 2014 11:38 am
Не не е трудно да се даде пример.Но когато знаете какви мазнини ,протеини и въглехидрати са необходими .Може да ги храните с храните садържащи ги.Пак ще кажа НЕ РАЗНООБРАЗИЕТО, ПЪЛНОЦЕНОСТА на храната е важна.Най -добре е да се хранят с месо -агнешко, конско, говеждо, и пилешко/без тръбестите кости/ с малък костен състав колкото да не е без хич.Комбиниране с висококачествена гранулирана храна е добро тъй като с нея се добавят и някой микроелементи ,витамини и антиоксиданти.Познавам и НОК гледани и само с гранули които доживяха до 14 години без здравословни проблеми.Винаги съществува обаче индивидуалност в храненето.Надявам се не очаквате тук във форума да се изнасят лекции от десетина страници за храненето на НОК. Защото ако искаш да си коректен в даването на съвети в тази област трябва да се засегнат много аспекти.
Цитат

МнениеПубликувано на: Чет Апр 24, 2014 12:48 pm
Мисълта ми беше да споделим как го приготвяте това -агнешко,конско,говеждо и пилешко......... сварено с ориз,със зеленчуци или сурово?Карантия дали давате и отново варена,печена?Според мен разнообразието в храната ще е от полза за кучето.Моето яде много моркови,ябълки,дали е добре да набива плодове?
Иначе,благодаря за вниманието,друг така и не се отзова. :10x:
Цитат

МнениеПубликувано на: Чет Апр 24, 2014 1:25 pm
Аз хранех моето само с гранули до 11-12 месечна възраст.След това започнахме да готвим и вече се храни почти изцяло с готвено.Дори обмислям скоро да спра напълно гранулите,но това е друга тема,мое лично убеждение...Готвим предимно пилешки воденички,дроб,кайма,риба или агнешко сварени с ориз.Добавяме и морков,яйце и понякога чушка.Без подправки и никакви кости.И както прочетохте по-горе,че кучето произхожда от вълка,за мен е важно в дневната дажба да има достатъчно месо според индивидуалните нужди на кучето.При постоянно хранене с готвена храна давам допълнително витамини.За 2 месеца съм готвил месото с картофи,но предпочитам ориза като източник на въглехидрати.
Цитат

МнениеПубликувано на: Чет Апр 24, 2014 1:58 pm
Аз току що сварих ориз с моркови и патешки шийки.ТАРА е на 8мес. и комбинирам готвеното с гранули.Чудя се дали агнешките ребра са опасни за нея?
Цитат

МнениеПубликувано на: Чет Апр 24, 2014 9:44 pm
Давал съм агнешки ребра и Синди много ги харесва.Не знам дали са опасни,но избягвам да давам всякакви кости.Не съм запознат,но не мисля че имат някаква хранителна стойност която да не може да се замени с друга храна...
Цитат

МнениеПубликувано на: Пет Апр 25, 2014 6:49 pm
Не ми е за хранителните качества на ребърцата,но плешката е най евтина.Не мога да купувам бут за Тара,колкото и да я обичам :ok:
Цитат

МнениеПубликувано на: Пет Апр 25, 2014 9:05 pm
Имах впредвид,че може да е нещо по-евтино,но само месо без кости.Например скоро сготвихме "агнешки комплект" :-D -сърце,бял и черен дроб.Вярно,че е карантия,но цената беше 4-5 пъти по-ниска от тази на плешката.В консервите за кучета съдържанието е същото,предимно карантия и зърнени култури,но не се знае от коя година е месото вътре....
Цитат
Следваща

Назад към ЗДРАВЕ