Tyxo.bg counter Форум за любителите на немското овчарско куче • Виж темата - Калции - вредни ли са за куче на 2 месеца

Калции - вредни ли са за куче на 2 месеца

МнениеПубликувано на: Пон Яну 27, 2014 7:36 pm
Здравейте!
След като кучето ми , с което аз пораснах почина на 16/7 години . Няколко месеца след това се престрашихме да си вземем ново куче.Сладурчето се казва Арес и е на 63 дни :dance: . Много е сладък и много си играе.
Нямам никакъв опит с толкова малко куче и ме е малко страх за храната и добавките.Затова моля за помощ
Прочетих в темата за храната ,че не трябвало да се дават калции,а ветеринаря ми ги пробута като задължителни :-8
http://i27.tinypic.com/o94lyt.jpg ,но четох във форума ,че не трябва да му се дават :(
Моля кажете ми дали трябва да продължавам да му ги давам.
http://prikachi.com/images.php?images/108/6999108W.jpg
Цитат

МнениеПубликувано на: Вто Яну 28, 2014 9:53 am
Зависи с каква храна се храни кучето.Нашата докторка(ветеринарка) никога не ни е предлагала допълнително калций и фосфор.Дори напротив-ако се храни с хубави гранули да не даваме нищо допълнително.На около 5-6 месеца реших да направим кръвно изследване за нивата на калций и фосфор защото всички мои познати даваха на своите кучета и ми говореха колко голяма грешка правя като не давам...Изследването показа,че сме напълно в нормите и то близо до горните граници :dance: Какво щеше да стане ако ги бях послушал и давах...?Повечето хора,които отглеждат кучета от тази порода знаят,че при тях е опасно предозиране с калций и фосфор и трябва да се дава при нужда само след кръвно изследване!
Цитат

МнениеПубликувано на: Вто Яну 28, 2014 6:17 pm
Аз му купих гранули
brit care puppy all breed 100 лева 12 кг , на тях пише ,че може да му се дават до 3тия месец. Още 30 дни . Много се притеснявам за тези гранули . Имам чувството ,че са страшна химия . Да продължавам ли с гранули или обща храна
Цитат

МнениеПубликувано на: Сря Яну 29, 2014 10:54 am
BRIT CARE са най-високия клас гранули на тази марка.По-ниския са BRIT PREMIUM.След доста опити с различни марки и видове върху моето куче останах най-доволен от тази храна.Тя е най-подходящата за МОЕТО куче,най-добре му се отразява.Никога не е имала разстройство и отпадъка(изпражненията) са много малко като количество,тъмни на цвят и много стегнати,без да са прекалено сухи или мазни.Спрях се на тази марка защото имат храни без зърнени съставки(не ми се плаща по ...лева за царевица,ечемик,пшеница и тн.)Ползвам BRIT Care Junior Large Breed Lamb & Rice и
BRIT Care Salmon & Potato.Има поддръжници и на двата типа хранене-гранули или прясна(натурална)храна.Изберете си този,който смятате за подходящ за вас.Мое лично мнение е малко куче да се храни основно с КАЧЕСТВЕНИ гранули до първата си 1-1,5 година поне,докато израства и се развива физически.Като нищо не пречи понякога едно хранене през деня да се замени с готвено.Готвил съм дробчета,чисто месо или риба с ориз,или с картофи и без никакви подправки.В интернет има много рецепти за готвене на кучета.
Цитат

МнениеПубликувано на: Сря Яну 29, 2014 1:04 pm
Здравейте!
Много полезна информация прочетох от Вас! Точно това исках да разбера дали може да се комбинират гранулите с нормалната храна. Сутрин и вечер му давам по 50 грама гранули ,а другите 2 хранения ги замествам с натурална храна.
В момента 9 седмица е 8.5 КГ четох ,че трябвало да бъде 10 кг?
Цитат

МнениеПубликувано на: Сря Яну 29, 2014 2:35 pm
viewtopic.php?f=23&t=76&p=14489&hilit=%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D0%BE#p14489

В тази тема има много полезна снимка относно теглото на немската овчарка според възрастта.Винаги съм сравнявал моето куче по тази таблица за да знам как се развива...И все пак при всяко куче развитието си е строго индивидуално...
Цитат

Назад към ЗДРАВЕ