Tyxo.bg counter Форум за любителите на немското овчарско куче • Виж темата - ХРАНЕНЕ НА НЕМСКАТА ОВЧАРКА ПРЕЗ РАЗЛИЧНИТЕ ЕТАПИ ОТ ЖИВОТА

ХРАНЕНЕ НА НЕМСКАТА ОВЧАРКА ПРЕЗ РАЗЛИЧНИТЕ ЕТАПИ ОТ ЖИВОТА

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 09, 2013 4:06 pm
Здравейте, на 18 юли се сдобих с мъжка немска овчарка която беше адски недохранена (родена е на 29 май а на 18 юли тежеше едва 2,2 кг.) В момента тежи 10,800-11 кг.тъй като изчетох доста неща за хранене реших да я храня с домашна храна като тя се състой в субпродукти( черен дроб,сърца бъбречета) + ориз или хляб.понякога давам и суха храна роял канин за малки немски овчарки. От вчера вече му давам и месо за супа ( месо с кокали ) , което той много хареса.Въпросите ми са дали смятате че сиетата е добра, също така в много форуми четох че немските овчарки разстат до 1 година и на 6 месеца са 75. % от макс теглото си. В темата пише че разстат до 18 месеца и на 6 месеца са 60% от макс теглото.( Много ми се иска да вярвам на написаното тук :) )

P.S : Ако някой може да ми каже бих бил много благодарен ,с какво и с колко са били хранени граничарските кучета по времето на комунизма ,защото бих искал да ползвам такова хранене по-късно
Цитат

МнениеПубликувано на: Нед Окт 20, 2013 1:29 pm
Здравейте,от около месец имаме нов член в семейството.Мъничката Тара,на 2мес. и половина.Тя е първото ни куче и я взехме за да я гледат родителите ни на вилата,но решихме да изкара зимата при нас,в апартамента докато поукрепне.Храним се с Роял Канин Джуниър по около 150-200гр. дневно.Изправи ушетата,ирае постоянно но мнооооого хапе,явно я сърбят зъбките.Изяжда си всичко,много е лакома.Въпросите ми са два:
1.Дали няма да я изнежим на ТЕЦ зимата и после да боледува,защото ще живее отвън в хубава колиба на двора?
2.Кога сменя млечните зъбки и пак ли ще хапе толкова докато играем.
Цитат

МнениеПубликувано на: Нед Окт 20, 2013 2:20 pm
Ето и снимка:
Прикачени файлове
tara.jpg
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Нед Окт 20, 2013 8:18 pm
Отглеждането в домашни условия на кучето води до изнежване. И не само. Този непосредствен контакт с вас после ще и липсва .Което може да доведе в по късен етап при промяна на обстановката до проблеми на емоционално ниво. Моя съвет е колкото се може по скоро да бъде поставено в обстановката в която ще живее постоянно .Не отлагайте за по късно от ранната пролет.Хапането на кучето не е само заради зъбите. То така играе и установява мястото си в глутницата.Затова е добре ВИЕ да прекратявате тази игра когато загрубее дори и леко. Това ще покаже на кучето още в ранна възраст ,че вие като водач решавате кога и колко се играе .Зъбките се сменят 3-4 месец.В този период осигурете играчки за хапане , дебело конопено въже с дължина 20 см. е добър вариант.Дано съм бил полезен.Успех.
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Пон Окт 21, 2013 3:52 pm
pesho написа:Здравейте, на 18 юли се сдобих с мъжка немска овчарка която беше адски недохранена (родена е на 29 май а на 18 юли тежеше едва 2,2 кг.) В момента тежи 10,800-11 кг.тъй като изчетох доста неща за хранене реших да я храня с домашна храна като тя се състой в субпродукти( черен дроб,сърца бъбречета) + ориз или хляб.понякога давам и суха храна роял канин за малки немски овчарки. От вчера вече му давам и месо за супа ( месо с кокали ) , което той много хареса.Въпросите ми са дали смятате че сиетата е добра, също така в много форуми четох че немските овчарки разстат до 1 година и на 6 месеца са 75. % от макс теглото си. В темата пише че разстат до 18 месеца и на 6 месеца са 60% от макс теглото.( Много ми се иска да вярвам на написаното тук :) )

P.S : Ако някой може да ми каже бих бил много благодарен ,с какво и с колко са били хранени граничарските кучета по времето на комунизма ,защото бих искал да ползвам такова хранене по-късно

Ето тук прочетете : http://nemskaovcharka.com/viewtopic.php?f=23&t=76
Цитат

МнениеПубликувано на: Пон Окт 28, 2013 2:23 pm
iulqn написа:Отглеждането в домашни условия на кучето води до изнежване. И не само. Този непосредствен контакт с вас после ще и липсва .Което може да доведе в по късен етап при промяна на обстановката до проблеми на емоционално ниво. Моя съвет е колкото се може по скоро да бъде поставено в обстановката в която ще живее постоянно .Не отлагайте за по късно от ранната пролет.Хапането на кучето не е само заради зъбите. То така играе и установява мястото си в глутницата.Затова е добре ВИЕ да прекратявате тази игра когато загрубее дори и леко. Това ще покаже на кучето още в ранна възраст ,че вие като водач решавате кога и колко се играе .Зъбките се сменят 3-4 месец.В този период осигурете играчки за хапане , дебело конопено въже с дължина 20 см. е добър вариант.Дано съм бил полезен.Успех.

Много благодаря за отговорите на моите въпроси :10x: Дано не съм досаден,но ще попитам още две неща:
1.Ноктите на кутрето са като пирони,дали когато започнем да я извеждаме ще се поизпилят или трябва да се режат от време навреме?
2.През колко време можем да я поизмиваме и дали може да я къпем направо с душа,като и пазим ушите де?
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Пон Окт 28, 2013 5:19 pm
botceto написа:Много благодаря за отговорите на моите въпроси :10x: Дано не съм досаден,но ще попитам още две неща:
1.Ноктите на кутрето са като пирони,дали когато започнем да я извеждаме ще се поизпилят или трябва да се режат от време навреме?
2.През колко време можем да я поизмиваме и дали може да я къпем направо с душа,като и пазим ушите де?

Ако има всички ваксини е хубаво да я извеждате навън и проблема с ноктите ще се реши.Възможно е и подрязване но трябва да се извърши от лекар .Защото има опасност да засегнете кръвоносни съдове и да предизвикате силно кръвотечение.Между другото ако до сега не е извеждана навън не е много добре.

Поради липса на потни жлези при кучето не е необходимо често къпане.Имам предвид с препарати. Иначе къпането във водоеми е за предпочитане .Естественно ако има някакво замърсяване ще я изкъпите .Използвайте само вода ,в краен случай препарати предназначени за кучета .Човешките препарати не са за предпочитане .
Цитат

МнениеПубликувано на: Сря Окт 30, 2013 9:47 am
След седмица и слагаме третата ваксина и ще я водим навън,надявам се да си позпили ноктетата.Този петият няй високият е супер остър :-E Притеснява ме обаче при първите извежданя ако я пусна свободна дали няма да хване гората.Дали за начало да не я водя само на каишката?
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Сря Окт 30, 2013 11:27 am
Снабдете се с по дълъг повод десетина метра и така я пускайте.Тъй като няма усвоена команда за повикване е нормално да не дойде.Добър вариант е първото пускане без повод да стане на сравнително малко и оградено място за да можете да контролирате поведението на кучето и цялата ситуация. Най честата и груба грешка която правят неопитните стопани е тази : 5-6 минути викат кучето а то не идва и накрая като дойде и те му се накарат.Напротив похвалете го и наградете.Гарантирам ви че следващия път ще дойде по бързо.Работете по повикването и сега в домашна обстановка.Давам си сметка че ще допуснете грешки но все пак опитайте.Такова неизпълнение обаче при обучени кучета е съвсем друга ситуация и подхода е коренно различен.Най -добре е ако можете да ползвате помощ от човек занимаващ се с обучение на кучета.Изключвам варианта съвети от собственици любители на кучета.Възможността да получите неправилен съвет е доста голяма. Успех!
Цитат

МнениеПубликувано на: Чет Окт 31, 2013 10:24 am
Благодаря за своевременните отговори и компетентните съвети :10x:
Цитат
ПредишнаСледваща

Назад към ЗДРАВЕ