Tyxo.bg counter Форум за любителите на немското овчарско куче • Виж темата - ХРАНЕНЕ НА НЕМСКАТА ОВЧАРКА ПРЕЗ РАЗЛИЧНИТЕ ЕТАПИ ОТ ЖИВОТА

ХРАНЕНЕ НА НЕМСКАТА ОВЧАРКА ПРЕЗ РАЗЛИЧНИТЕ ЕТАПИ ОТ ЖИВОТА

Аватар
МнениеПубликувано на: Пон Дек 08, 2014 11:12 am
Щом сте толкова запознат и наясно защо питате ? Успех !!!
Цитат

МнениеПубликувано на: Сря Дек 10, 2014 12:31 am
Нали е форум, да се пита и да се отговаря. Ако бях толкова запознат, щях да съм Д-р или Прф. Не се газираи! Успех
Цитат

МнениеПубликувано на: Вто Май 12, 2015 3:54 pm
Здравейте драги форумци. Имам въпрос относно храната.Вчера на 11.05 си взех женско. Голяма сладурана игрива палаваи т.н. та за въпроса. На колйо пъти трябва да му се дава храна и по колко грама долу горе? Благодаря предварително Емо.
Цитат

МнениеПубликувано на: Сря Ное 11, 2015 8:57 pm
Здравейте , бих желала да споделя за една допълнителна добавка , към храната , която купих преди 3 месеца. Оказа се , че е нова на пазара и още не е разпространена в мрежата . Взех я от моя съседка , която е представител и тя много ми я похвали , че може да се ползва за много вътрешни болести . Аз я пробвах на Роки , така се казва моя красавец , защото бе със счупено краче. Искам да ви кажа , че се възстанови изключително бързо , без никакви усложнения , както предполагаха лекарите , костта зарастна много добре и между временно забелязах , че козината му стана изключително лъскава. Добавката се казва " Белия Зъб" , знам само , че е българско производство , но ви я препоръчвам да я пробвате за вашите кучета. Сега я взимаме профилактично.
За да не правя реклама , пишете ми на kleopatra2303@abv.bg
Цитат

МнениеПубликувано на: Пет Май 13, 2016 7:32 pm
Здравейте,
въпрос относно количеството храна:

става въпрос за пале, немска овчарка близо 2месеца и половина - 9кг, женско. Здраво право, не е дебело,но много бързо си омита храната. храня го 3-пъти на ден, само с гранули за подрастващи, уви забравих марката. Въпросът е мога ли да надвиша дажбата над 120гр на хранене или е по уместно ако завишавам дневното количество да сменя режима му на 4-разделно хранене.

като поведение, поспива си бебешката, през останалото време е жизнено. доста тича, отглеждам го с 4-5годишено подобие на ангилийски сетер, който му взима здравееето по време на разходки, пък и през останалото време има доста пространство та разбираемо се изморява.
Цитат

МнениеПубликувано на: Вто Фев 07, 2017 10:47 pm
Здравейте на всички!
С моята приятелка заплануваме в близкото бъдеще да присъединим към семейството си още един член - НОК. В момента сме в процес на информиране за грижите, които са необходими за малкото куче, смятаме да вземем от малко (около 2 месеца).
Като цяло това, което ме доведе към форума е темата за храненето.
Четох на доста места, че за кучето е хубаво (не напълно задължително) да се дават гранули. Тъй като с моята приятелка си даваме сметка, че не става дума за "пухкава малка муцунка", а за живо същество, което смятаме да възприемаме като член на семейството, а не "играчка", сме решили да се информираме доста по-обстойно за храната, особено в подрастващият период, който, според мен и най-решителният за живота на едно куче.
От гранулите, тези, които най-много хвалят са на фирмата Royal Canin. Всичко е много хубаво, обаче направих съпоставка между
German Shepherd 30 Junior
и
Nutram Large Breed Puppy
Точните съдържание, които намерих, в момента не мога да открия.
Това, което ми направи впечатление е, че в Royal Canin, има много съставки, които лично аз свързвам с "растителните мазнини" и всякакви боклуци, които слагат в човешката храна и които всички съветват да избягваме за консумация.
Това, което ми направи впечалтение за Nutram. Е, че съставките (по съдържание) са натурални (доколко е истина, може само да гадая).
При Нутрам гранулите обаче, пише, че е за кучета ОТ 3 месеца, докато при Royal Canin ОТ 2.
Някой ползвал ли е Нутрам, какви отзиви имате и изобщо 2-рия 3-тия месец каква храна да се дава на кучето?
Желая, когато стигнем до фазата, в която сме намерили своето кутре, да сме подготвени с всички нужди на кучето, от момента на неговото влизане вкъщи.

ПП: Тук има по-подробно съдържание за Nutram. Какво означава, "* Не епризната като основен хранителен елемент от AAFCO ".
Честно казано, от много четене ми се зави свят (положително) и започвам да смятам, че изобщо при храненето с гранули трябва човек да си има едно на ум.
Какви варианти съществуват за хранене в най-ранната възраст на животното от 2 до 6 месеца? Какво да му се дава, по-колко и колко често?
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Сря Фев 08, 2017 11:08 am
Прочетете и малко тук : viewtopic.php?f=23&t=76 Изхождайки от опит в общи линии ще кажа ,че високопротеиновата гранулирана храна не е най подходяща в малка възраст за НОК. Най добрата комбинация е месо/птиче.овче,телешко,конско/с качествени гранули.Месо защото е хищник все пак.Гранули защото в качествените има и някой витамини и микроелементи които е добре да се поемат от малкото куче НОК.Гранули защото да не отвиква от тях, тъй като се решение в кризисни ситуации с липса на друга храна.
Цитат

МнениеПубликувано на: Сря Фев 08, 2017 9:31 pm
Илиян, от написаното в линка, който прочетох многократно и написаното от Вас, стигам до извода, че възниква противоречие. В линкът пише, че високото протеиново съдържание не указва никакво негативно влияние върху кучето, докато Вие казвате, че не е препоръчително. Иначе казано ,от линкът по-горе не намирам конкретни насоки за храненето от 2 месечна възраст на НОК, например с каква храна да се храни. Това, което съм чел е, че зъбите на кучето не са достатъчно трудни и за да се дават гранули е добре предварително да се размекнат, за да не увреждат зъбите на кучето до неговото израстване. Относно готвената храна пък, на много места казват, че готвената храна предразполага натрупването на зъбен камък. В този ред на мисли, бих желал да Ви помоля за по-подробен съвет, като "Колко често да му се дава месо? ", "Какво количество месо да му се дава" и "съотношение месо/гранули".
Колко процента трябва да бъде протеинът и колко мазнините в кучешките гранули?
Мнение относно двете марки и вашето мнение за Nutram?
Наистина ще Ви бъда много благодарен, ако можете да ми отговорите.
Цитат
Предишна

Назад към ЗДРАВЕ