Tyxo.bg counter Форум за любителите на немското овчарско куче • Виж темата - Качествена гранулирана храна с доказан произход

Качествена гранулирана храна с доказан произход

Аватар
МнениеПубликувано на: Нед Юни 05, 2011 5:07 pm
Колебая се между 3 фирми :-/ малко помощ и професионален съвет няма да са ми никак излишни ;)

Това са марките http://www.ardengrangebg.com/index.php?option=com_content&view=article&id=68&Itemid=97&lang=bg

http://orijen.ca/products и към тази храна намерих съпоставка с други уж качествени храни ето я и нея: http://www.chihuahua.bg/orijen_6_fresh_fish.html Нищо,че това е сайт а чихуа-хуа :-E

И последната http://www.championpetfoods.com/acana/show-product.php?formulation=sa

като ORIJEN и ACANA са от един и същ производител http://www.championpetfoods.com/
Научи правилата на живота, за да знаеш как най-добре можеш да ги нарушиш...
Цитат

МнениеПубликувано на: Нед Юни 05, 2011 9:51 pm
Аз пък като пълен лаик бих препоръчала през първата година храна с доста занижен % протеини,ама това си е само мое лаишко предложение :-P
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Нед Юни 05, 2011 10:11 pm
Да това и аз го знам то и 3-те марки имат храна за бебенца....и 3-те доколкото прочетох по статиите за тях са доста добре преценени и се работи доста строго и критично по тях...
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Вто Юни 07, 2011 3:52 pm
Май така като се поразрових тия дни,ще се спра на Orijen...

Нека всеки за себе си да каже кое е най-добро за неговото куче и как го храни,готвите ли му,само гранули ли му давате или смесвате двата типа хранене,аз съм твърдо за смесения тип.... :N1:
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Пон Окт 03, 2011 9:33 pm
Честно казано и аз съм си лаик в това отношение, от 6 месеца имам малко НОК-че. За тези храни не съм чувала, камоли използвала. В началото започнахме на Любимец, но след това направихме грешката да сменим на Педигрий, която дори не погледна. От доста време насам имаме проблем с храненето, въпреки, че специално му варим различни типове меса, кокали и т.н. Използваме шийки, фенери, дори готвена храна, което правим за нас. :) Колкото до гранулираната храна мое лично предложение (все пак говори с ветеринар, не с новак като мен :)) е да купуваш малко количество и да видиш коя от трите храни му е най-любима и яде с охота. Ние сгрешихме с Педигрий и му купихме голям пак (това значи и голям разход :rev: ) Успех и пиши с новини. :good:
Изображение
Цитат

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2011 5:23 pm
По принцип храните се разделят условно на 3 класа - висок, среден и нисък. Най-общо това разделение се прави на базата на качеството. Но съответното качество си има и съответната цена.
Мога да споделя опит само с Arden Grange. Преди 2 години когато кучето ни роди хранехме с нея (Premium) и определено бяхме доволни. Бебета също захранихме с нея (Winning) и след това продължихме отново с нея (Puppy). Женската ни се чувстваше доста добре и силно енергична, а бебета отраснаха в добро здраве (поне докато бяха при нас). За другите споменати храни не мога да кажа нищо, не сме ги ползвали. Но преди да се спрем на Арден Грандж, сме хранили с различни по качество и съответно цена. Ползвали сме Royal Canin (Energy), Eukanuba, Педигри и още един куп други марки, чието качество и цена са доста по-ниски. Наистина най-добрия вариант е да се вземе по малко количество храна от всеки вид и да се види коя се харесва на кученцето и дали тя му се отразява най-добре. Но от скромния ми опит видях животинка, която не искаше да помирише каквато и да е гранула, но в момента на отваряне на пакета на Арден Грандж (в случая става въпрос за храна за много възрастни животни, със специфични съставки и доближаваща се повече до медицината, отколкото да храната) кучето полудя по нея и нямаше проблем с яденето на суха храна.
И понеже започвам да звуча като рекламно лице на марката, ще допълня, че от Royal Canin-а също сме доволни (но там не мога да споделя опит от детската възраст на кучето, тъй като я започнахме на година и нещо и ползвахме Energy 4800, а тя е за големи кучета). Ползвали сме и Bosch Adult - също е добра храна. И трите марки влизат в условно наречения Висок клас.
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 22, 2014 1:28 pm
Ние храним нашия Дарт с Любимец, оранжевата опаковка. Хапва си я и пита за още. Добре е храната да бъде разнообразна. Даваме поне по 2 твърдо сварени яйца на седмица, хляб с консерва и малко топла вода. И, което е много важно за мен - за да бъде гладно едно куче, то трябва да е изразходвало много енергия. Ние разполагаме с декар и половина двор и нашият хубавец тича на воля. По този начин изразходва енергия и огладнява. Ако гледата кучето си на терасата или в апартамента и го разхождате по 1-2 пъти на ден за по 20 минути, не очаквайте то да бъде кой знае колко гладно. Аз знам, че немската овчарка се нуждае от 15км ежедневен преход, за да се развива нормално.
Цитат

Назад към ЗДРАВЕ