Tyxo.bg counter Форум за любителите на немското овчарско куче • Виж темата - объркано хранене - помощ

объркано хранене - помощ

МнениеПубликувано на: Пет Апр 22, 2011 11:35 pm
Взех си кученце на 40 дена и първата ми работа беше да го заведа на ветеринар.Да ама не случих на правилния доктор.Ветеринарката ми набута храна royal canin starter(не е за НОК) и ми разталкува таблицата така че излиза да давам на кучето по 55гр. на ден.И че този грамаж трябва да му го разделя на 4 пъти примерно.Абе намириса ми нещо цялата работа,отивам втори път и питам пак , е така било и аз кво да направя доверявам на специалистите все пак.И чак сега се разчитам и разбирам за какво става въпрос - килограмите на таблицата са за възрастно куче от съответната порода , а оная ми ги бройка за килограми в момента на колкото е кучето , е.....ти ветеринарката.И така храних кученцето 5 дена.Та молбата ми е някой да ме посъветва каква храна да ползвам и дали да слагам добавки към нея - ама да е от личен опит.
Прикачени файлове
S8305412.jpg
S8305412.jpg (420.21 KiB) Прегледано 3089 пъти
Цитат

МнениеПубликувано на: Съб Апр 23, 2011 10:13 am
Добрият развъдчик е ДЛЪЖЕН да ти даде напътствия как да отглеждаш и храниш своето кутре което си закупил от него.
Той също така ако е загрижен за малкото ще ти даде 1-2 кг храна с която да го храниш през първите дни за да се избегне допълнителен стрес от смяната на обстановката.

Ако си купил кученцето си от зоомагазин,обява от некоректни размножители на породата.....сърди се на себе си.
Цитат

МнениеПубликувано на: Съб Апр 23, 2011 10:48 am
potrebitel написа:Добрият развъдчик е ДЛЪЖЕН да ти даде напътствия как да отглеждаш и храниш своето кутре което си закупил от него.
Той също така ако е загрижен за малкото ще ти даде 1-2 кг храна с която да го храниш през първите дни за да се избегне допълнителен стрес от смяната на обстановката.

Ако си купил кученцето си от зоомагазин,обява от некоректни размножители на породата.....сърди се на себе си.

Пък ти ако можеш да дадеш някакъв отговор относно храненето - тогава пиши.Недей да ми обяснаваш на кого да се сърдя.
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Съб Апр 23, 2011 11:30 am
rplamen на potrebitel и е такъв изказа не се връзвай.Моя съвет е да вземеш ако можеш гранули за малки кучета от добра марка и тогава да следваш таблицата на чувала.Като това не винаги е най добрия вариант защото се оказа че високото съдаржание на протеин в някой храни за малки кучета не е много добре за растежа им.Затова е добре да се подбере храна с добре балансирани протеин - мазнини.Мисля че тук имаше една тема за хранене на малкото куче ,но не можах да я открия.Другия начин е да кажеш от къде си и да се опитаме да те насочим към коректни и запознати с това хора.Тъй като форума е открит тук можеш да получиш разнопосочни съвети които да те объркат още повече.

viewforum.php?f=21 прточети и това
Цитат
Аватар
Site Admin
МнениеПубликувано на: Съб Апр 23, 2011 11:34 am
Въпросната тема е няколко теми по-надолу в списъка на същия раздел :)

- viewtopic.php?f=23&t=76
http://nemskaovcharka.com

http://bsv.bg
Цитат

МнениеПубликувано на: Пон Апр 25, 2011 12:15 pm
iulqn написа:rplamen на potrebitel и е такъв изказа не се връзвай.Моя съвет е да вземеш ако можеш гранули за малки кучета от добра марка и тогава да следваш таблицата на чувала.Като това не винаги е най добрия вариант защото се оказа че високото съдаржание на протеин в някой храни за малки кучета не е много добре за растежа им.Затова е добре да се подбере храна с добре балансирани протеин - мазнини.Мисля че тук имаше една тема за хранене на малкото куче ,но не можах да я открия.Другия начин е да кажеш от къде си и да се опитаме да те насочим към коректни и запознати с това хора.Тъй като форума е открит тук можеш да получиш разнопосочни съвети които да те объркат още повече.

viewforum.php?f=21 прточети и това

Благодаря,от Варна съм ако някой ме насочи към добри специалисти ще бъда благодарен.
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Пон Апр 25, 2011 4:46 pm
http://www.hausasteria.dir.bg/ ,Развъдник "Bros" - гр. Варна- За телефони в раздел развъдници на сайта.
Цитат

МнениеПубликувано на: Пон Апр 25, 2011 8:35 pm
iulqn написа:http://www.hausasteria.dir.bg/ ,Развъдник "Bros" - гр. Варна- За телефони в раздел развъдници на сайта.

Благодаря.
Цитат

МнениеПубликувано на: Сря Мар 13, 2013 9:25 am
здрасти на всички , нов съм ама проблема ми е пряко свързан с храненето .имам немска овчарка (мъжкар) на 2год и 3-4 месеца, проблемите ми почнаха преди 2 дена когато бяхме се върнали от село(а бащата два дена му прави вечерни разходки по нивята по 2 часа) в неделята си беше в ред , но в понеделник почна да мучи цял ден и да не яде храната(а той по принцип мъна всичко: готвено, солено,манджи, чорбички) чак когато бащата се върна от работа яде.иначе е един умислен , тъгува . разгонен или болен пишете ми...
Цитат
Аватар
Site Admin
МнениеПубликувано на: Чет Мар 14, 2013 1:55 pm
ivanov написа:здрасти на всички , нов съм ама проблема ми е пряко свързан с храненето .имам немска овчарка (мъжкар) на 2год и 3-4 месеца, проблемите ми почнаха преди 2 дена когато бяхме се върнали от село(а бащата два дена му прави вечерни разходки по нивята по 2 часа) в неделята си беше в ред , но в понеделник почна да мучи цял ден и да не яде храната(а той по принцип мъна всичко: готвено, солено,манджи, чорбички) чак когато бащата се върна от работа яде.иначе е един умислен , тъгува . разгонен или болен пишете ми...

Най-добре го заведете на лекар. Причините може да не една или две и ако някой почне да Ви дава акъл какво му е на кучето просто така ще бъде най-малкото несериозно.

Поздрави и успех
http://nemskaovcharka.com

http://bsv.bg
Цитат
Следваща

Назад към ЗДРАВЕ