Tyxo.bg counter Форум за любителите на немското овчарско куче • Виж темата - Кучето ми куца с предния десен крак

Кучето ми куца с предния десен крак

МнениеПубликувано на: Пет Май 16, 2014 11:29 pm
Здравейте!
Моят любимец , който след няколко дни става на 6 месеца започна да "подмята" или леко да понакуцва с предния си десен крак. Той е много игрив ,жизнен и палав.
http://prikachi.com/images.php?images/847/7330847B.jpg
Oт ветеринарите , при които ходим не съм доволен и ви моля да ми кажете къде да го заведа в София и от какво може да е :ssad:
Предстои ваксина за бяс и с нея искам да видим защо така накуцва.
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Съб Май 17, 2014 1:41 am
Кученцето ви може да куца, поради няколко причини:
1. Контузия в зависимост от степента, необходима е почивка, евентуално нестероидни противовъзпалителни и хондропротектори;
2. Болки на растежа тип паностеит. Необходимо е лечение с нестероидни противовъзпалителни и профилактика с хондропротектори, намалено натоварване, умерено плуване.
3. Дисплазия на лакътната става - противовъзпалителни и хондропротектори, умерено движение, намалено натоварване, ежеседмично плуване.
При 1,2и 3 едно от най - добрите средства за лечение е, хранене със супа от пишешки крачета и ориз, най - малко 5 дни в седмицата. Крачетата се измиват, ноктите се изрязват. 1 кг крачета се варят 40 минути в голяма тенджера, заедно с 500 грама моркови и една глава лук. Добавя се 500 гр ориз и се вари още 5 минути. Получената смес, след като се остави да изстине, се прибира на студено в хладилника за да се желира. Към гранулата, се добавя всеки ден по един черпак, с 1-2 крачета. 5 минути преди да сложите ориза, можете да добавите 200 грама жито, царевично брашно или булгур, обелки от картофи - съдържат витамини от групата Б. Всеки път, можете да слагате различна добавка.
Два три дена в седмицата, към храната на кучето добавяйте по едно рохко яйце дневно. Белтъка трябва да е много добре сварен, а жълтъка трябва да е рохък. 2-3 минути във вряла вода ще доведе до това. Това ще повиши нивата на албумините в кръвта - протеини, основни за изграждането на ставите, сухожилията и връзките, както и ще забави процеса на растеж. Бързия растеж е много вреден и пречи на правилното изграждане на кучето. Добре е то да расте бавно.
Към храната добавяйте 2-3 супени лъжици кисело мляко. Това ще намали нивата на фосфор, а млечно - киселата бактерия ще регулира баланса на чревната флора.
P.S. Молете се да не е дисплазия, защото лечение няма, а само временно облекчаване на положението на кучето, последващо от ново влошаване.
Докато кучето куца, не поставяйте ваксина срещу бяс.
P.S.S.Изследвахте ли нивата на калций и фосфор в кръвта? При завишено ниво на фосфора, възможно е куцането да се дължи и на това. Ако нивата на фосфор са завишени, не давайте храни богати на фосфор - яйце, извара, риба и черен дроб.
http://www.working-dog.eu/dogs-details/ ... 20Me%20CS/
http://www.max-eng.com/frameset_bg.htm
"Старанието в работата е единственият критерий за красота" - Max von Stephanitz
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Съб Май 17, 2014 9:21 am
Друга вероятност е възпаление на аналните жлези .
Цитат

МнениеПубликувано на: Съб Май 17, 2014 11:32 am
През седмицата ще го заведа при нови ветеринари да му направят изследване за калции и фосфор .Там ще попитам за възпаление на аналните жлези.
guergo, благодаря! Ще се опитам да спазя всичко ,което сте написали.
Днес забелязах ,че куцането почти е изчезнало , но походката не е както трябва.
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Съб Май 17, 2014 2:47 pm
Предположението на Юлиян, също е много добро. За аналната жлеза. Ако е тя, не давайте на доктора да му я изстиска. Така кучето ще свикне, че някой друг ще върши тази процедура вместо него и ще се превърнете в пациент на доктора за аналната жлеза за цял живот. Всяко младо куче, трябва да се научи само да си я изстисква. Дайте му сурови, големи свински и телешки кокали, които да гризе. Кокалите трябва да бъдат такава големина, че кучето да не може да ги чупи, а само да гризе. Суров кокал, можете да давате на вашето куче веднъж седмично или веднъж на две седмици.
В крайна сметка само гадаем, какво е на вашето куче. Трябва специалист ветеринар да го прегледа. Но съветите за храненето, при всички случаи ще са ви от полза.
http://www.working-dog.eu/dogs-details/ ... 20Me%20CS/
http://www.max-eng.com/frameset_bg.htm
"Старанието в работата е единственият критерий за красота" - Max von Stephanitz
Цитат

МнениеПубликувано на: Вто Май 20, 2014 2:53 pm
Ветеринарите ми препоръчват да купувам разни хапчета за ставите + калции да му давам... Утре мисля на друго място да го водя да го изследвам за калции и фосфор.. Ветеринарите само съвети ми дават.Как нямало смисъл от изследвания и ,че ако пак е в нормите можело да си куца...
Сега не куца ,но походката дали трябва да е такава :-/
https://www.youtube.com/watch?v=UTvLISY ... e=youtu.be
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Чет Май 22, 2014 9:24 pm
От това което се вижда /не ,че много се вижда/ на клипчето най вероятно се касае за проблем в съотношението на фосфор и калций в организма на кучето.Но изследванията ще покажат.Лекар които ви казва ,че няма нужда от кръвен тест не знам как ще разбере диагнозата след като кучето не може да му каже какво му е ?!! Струва ми се ,че не му осигурявате и достатъчно движение което е жизнено необходимо в тази възраст.Искам да подчертая ,че става въпрос за движение а не за натоварване .Две различни неща са.
Цитат

Назад към ЗА НЕМСКОТО ОВЧАРСКО КУЧЕ - РАБОТЕН ТИП