Tyxo.bg counter Форум за любителите на немското овчарско куче • Виж темата - В памет на Лори

В памет на Лори

Форумът се посвещава на тези верни и благородни животни, които са докоснали живота ни през годините . Те винаги ще ни липсват!
Аватар
МнениеПубликувано на: Нед Апр 04, 2010 5:18 pm
В памет на Лорка - едно страхотно куче ,което живя прекалено малко. Случи се днес. Бяхме в парка и явно изяде отрова .. След това беше мъчителната част.. не е за разказване и накрая всичко свърши.. :ssad:
Обичам те! Винаги в сърцето ми. :ssad: :bye:
Прикачени файлове
DSC_0633.JPG
DSC_0633.JPG (121.23 KiB) Прегледано 3817 пъти
Изображение002.jpg
Изображение002.jpg (70.21 KiB) Прегледано 3817 пъти
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Нед Апр 04, 2010 10:53 pm
Ужасно съжалявам :ssad:
Има изверги които отиват до магазина , купуват отрова, слагат я в месо и хвърлят месото на улицата.
Няма да коментирам такива хора ,че ще оцапаме форума.

ПС: Славейче, скоро спорих в един друг форум за ползата и вредата от намордник.Не е невъзможно да погълне отрова и с намордник но според мен ако кучето е с този атрибут на разходка то шансовете за такива (а и други) инциденти
намаляват.
Нека вярваме ,че поне е на едно по-добро място.
Every man dies,not every man really lives.
Цитат

МнениеПубликувано на: Нед Апр 04, 2010 11:14 pm
slaveq написа:В памет на Лорка - едно страхотно куче ,което живя прекалено малко. Случи се днес. Бяхме в парка и явно изяде отрова .. След това беше мъчителната част.. не е за разказване и накрая всичко свърши.. :ssad:
Обичам те! Винаги в сърцето ми. :ssad: :bye:

Славейче, съжалявам.
Знам какво е човек да изгуби Приятел.
Изгубих едно куче на две години, но Господ ме дари с други три, най младото от които вече е на 9 години..и никога не са слагали намордници и не бих им сложил и за напред.
Приеми нещата така, че така е решил Господ, и не търси вината в себе си, независимо кой "професор" какво се опитва да ти внуши.

Това което е драснато, рано или късно се случва ... някои го наричат СЪДБА.

Светла и памет на Лорка !
Тежко е, но го приеми с мисълта, че тя вече е на по добро място...там под дъгата, там от където винаги ще те гледа и ще ти се усмихва без да търси вина в когото и да било.
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Нед Апр 04, 2010 11:24 pm
В рамките на един месец изгубих най-важните за мен същества. Никой не знае какво ми е. Толкова е трудно и така боли... живота ми е празен... искам отново да ги видя ,да ги прегърна и да бъда с тях ,но не може... не е честно. Искам си кучетата и нищо друго! :ssad: Все още плача всеки ден за Жада та и Лорка ме изостави... плача ,плача и плача но болката една и съща ,че и по-силна става. 2009 ми беше най-хубавата година ,а 2010 най-кошмарната... искам да заспя и да не се събудя при положение ,че знам че ще се събудя и те няма да са до мен... :ssad: нямам сили да продължа... :-[
Цитат

МнениеПубликувано на: Нед Апр 04, 2010 11:38 pm
vonmilenium написа:Това което е драснато, рано или късно се случва..някои го наричат СЪДБА.

Славейче, опитът ми показва, че след лошото винаги идва добро.
Всеки един от нас е имал лоши периоди през живота си. Бог взема, но и дава ... Такава е била неговата воля, Славейче. Ти нямаш вина. Това което трябва да се случи, се случва, независимо от нашите желания.
Така е било писано, така е станало.
Всеки един от нас се ражда със съдбата си, всяка една животинка - също.
И ако съм разбрал нещо от почти 50 годишният си живот, то е - че нищо на този свят не се случва случайно и че, винаги след лошото идва добро...
Изчакай го ... с търпение и вяра!
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 12:08 am
Милениум, не зная до колко ме познаваш но не искам да внушавам нищо на никого.А най-малко се имам за професор :)
Просто изказах искрено съжаление и дадох своето мнение.
Мога ли вместо да се обиждам от ,,професора,, и да отвръщам с форумни войни просто да ти задам един въпрос?
Ти каза ,че никога не си им слагал намордник и нямаш такова намерение. ЗАЩО?
Жестокост ли е слагането на намордник или е жестокост законът ,който го изисква?
Нали всички тук твърдим ,че правилата трябва да се спазват? Нали тези правила са полезни според някой умни хора?
И с какво заслужих титлата с това,че изказах съжаление и то искрено или с това ,че съм за спазване на закона ?

ПС: Славейче ,сигурен съм ,че ще имаш отново верен другар.Ти го заслужаваш.
Цитат

МнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 12:12 am
Ако нещо те интересува, не тук. За това са личните.
Нека не нагнетяваме вина в едно момиче което страда и по никакъв начин не е виновно за случилото се.
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 12:17 am
Нима съм твърдял обратното?
До следващия път ;-)
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 12:59 am
Съжалявам много, изпитал съм на гърба си същото нещо с първата си овчарка. От тогава се зарекох, никакво развиване на хранителния инстинкт. Цялата дресировка с апорта като награда. Карах непознати и познати да му дават храна и щом посегнеше Макси да го удрят. Използването на електрошок при посягането на вземането на храна от земята също е много полезно. Но само и единствено за тази цел. Тогава си обещах, винаги да пазя кучето си (Макси), винаги да ми е пред очите и никога да не го оставям сам. И успях да го опазя. Почина на 9,5 години от сърце. Сега вече освен да не взима храна, ще имам едно наум и за сърдечна профилактика след 7 мата година, защото имам още една обеца на ухото си закачена.
За съжаление е пълно с лоши хора, а човек се учи от грешките си докато е жив.
Що се отнася до намордника, моето мнение е, че пречи на кучето да се движи и общува нормално с другите кучета и да диша нормално. Но е вариант за много лакомите кучета. За съжаление, в такава страна живееме, където хората са много, много лоши.
Съжалявам за загубата ти.
http://www.working-dog.eu/dogs-details/ ... 20Me%20CS/
http://www.max-eng.com/frameset_bg.htm
"Старанието в работата е единственият критерий за красота" - Max von Stephanitz
Цитат
Аватар
МнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 2:45 am
Имам едно предложение.Простете ако ставам нахален но тъй като моят хайван е малък(а и не се знае дали изобщо ще влезе в разплод някога) някой от водещите равъдници няма ли начин да отдели едно малко кученце за подарък на
това мило дете. Нека който има възможност да даде щастие на момичето.
Цитат
Следваща

Назад към IN MEMORIAM